Mill Woods Kickoff Classic

May 24 to May 26, 2019

Registered Teams and Schedules

The following teams are registered in our tournament. Click on column header to sort.
Click on age group to view pool and schedule.

Team Name Gender Age Group
MW Selects FC (Guerrero)BoysU9
Spruce Grove Saints U9BoysU9
SW Sting FC (Malish) 2010BoysU9
MUSC SoundersBoysU9
Beaumont - NetelenbosBoysU9
Medows HurricanesBoysU9
Summerside (Bhurjee) NinjasBoysU9
Meadows Larizza 2011BoysU9
Woodvale U9 2011BoysU9
Xtreme FC Spartans (Smolak)BoysU11
Inter - ContrerasBoysU11
Foothills 11BoysU11
Storm FC U11 (Chizewski)BoysU11
Xtreme FC 2009 (MAJED)BoysU11
Selects FC (Tychon)BoysU11
Xtreme FC Speed (Redekop)BoysU11
Scottish United - Westergaard/BrazinhaBoysU11
Xtreme FC 09 (Candido)BoysU11
Fort Saskatchewan Arsenal (Lavoy)BoysU11
Storm U11 T3BoysU11
Grande Prairie United (Wakefield)BoysU11
Burnewood (Chambers)BoysU11
Summerside (Secker)BoysU11
U11 Beaumont (Peters)BoysU11
Millhurst (Stainer)BoysU11
MW Selects (Pajo) BoysU13
Saints (O'Shea)BoysU13
St Albert Impact 2006 (Ashworth)BoysU13
Inter Y (Menjivar)BoysU13
MW Selects (Ricketts)BoysU13
SW Sting FC (Konidas)BoysU13
North GlenoraBoysU13
Xtreme FC (Pulo)BoysU13
Xtreme FC (Sparreboom)BoysU13
Fort McMurray FuryBoysU13
TRSA (Konidas) U13 BoysBoysU13
Morris U13 boysBoysU13
North Wind Knights (Lacoursiere)BoysU13
Southwood Legends (Monaghan)BoysU13
Summerside Legendaries (Villarroel)BoysU13
Kilkenny Cougars (CHANDRA)BoysU13
Meadows SpurwayBoysU13
U13 Ellerslie (Emond)BoysU13
Drillers 04BoysU15
Blizzard Alliance 04BoysU15
MW Selects FC (Hannah)BoysU15
Xtreme FC (Da Silva)BoysU15
St. Albert Impact (Denney)BoysU15
United (Berg/Fraser)BoysU15
Windsor Park (Ozelsel)BoysU15
Camrose Vikings (Irving)BoysU15
MUSC BU 15 MilanBoysU15
Olds MVUBoysU15
Ridgewood (Perhar)BoysU15
Beaumont (Ferguson) U15 BoysBoysU15
McLeod Dragons (Boschman)BoysU15
Summerside (Guinez)BoysU15
Phoenix Lang X GirlsU9
MW Selects FC (Buss)GirlsU9
Warriors (Urquia)GirlsU9
Phoenix (Mooney)GirlsU9
Airdrie FC AztecGirlsU9
Beaumont (Nemec)GirlsU9
Meadows LarizzaGirlsU9
Ellerslie Lightning U9 (Sananikhom)GirlsU9
Carlisle (Wilson)GirlsU9
Woodvale (Bosch)GirlsU11
Meadows ThunderGirlsU11
Meadows BreshearsGirlsU11
MW Selects (Pajo)GirlsU13
Foothills 13GirlsU13
Storm FC (Scott)GirlsU13
Selects FC (Knodel)GirlsU13
Spruce Grove Saints 07 (Horsfield)GirlsU13
Xtreme FC (Moreau)GirlsU13
Foothills Prospects 13GirlsU13
Ridgewood WarriorsGirlsU13
Ellerslie (Hargrave)GirlsU13
Burnewood (Buss)GirlsU13
Burnewood (Gilbertson) GirlsU13
Spruce Grove Legacies (Bignell)GirlsU13
Millwoods Selects (Robinson)GirlsU15
Saints U15 (Bereska)GirlsU15
MW Selects (Freeman)GirlsU15
MUSC ValkyriesGirlsU15